2010 Doğu Batı Kampı

2010 yılında, 22 Ağustos 1 Eylül tarihleri arasında, tüm dünyadan 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmiştir.Kampımızda 15 Türk katılımcı ile İspanya, İtalya, Fransa, Finlandiya’dan 5 yabancı katılımcı yer alma ve bu eşsiz deneyimi tatma fırsatı bulmuştur.

Katılımcılarımızın 2010 kampı hakkındaki görüşleri:

Bu kampa 2. katılmam. Buradan olmaktan çok mutluyum. Giderek çoğaldım. Farklı kültürleri tanıyarak kültürümü geliştiriyorum. Bana bu imkanı sağlayan ve bu samimi ortamı yaratan herkese içtenlikle çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. Hülya abla seni çok seviyoruz.H.

İlk geldiğim gün inanılmaz heyecan ve tedirginlik vardı. Kampçı arkadaşlarla hiç anlaşamayacağımı düşündüm. Ama günler geçtikçe o düşüncelerim yıkıldı. Güzel aktivitelerle birbirimizi daha iyi tanıdık ve kaynaştık. Tam bir doğu batı buluşması oldu. Bize bu imkanları sağlayan herkese sonsuz teşekkürler.Ç.

Farklılıkların farkında olma ve bu farklılıkları olumlu yönde kullanarak bunu bir zenginlik olarak anlamaya dayalı bir kamp. Bu kamp farklı kültürlerde ve kulaktan dolma bilgileri yıkma adına önemli bir tecrübeydi. Hatta farklı kültürlerdeki bireylerin düşüncelerinin değiştiğini görmek bir çınar filizi dikmek kadar manidar. Gönüllerin bir olması dileğiyle.M.

2010 Doğu Batı Kampı Fotoğraf Galerisi