2018 Doğu Batı Kampı

MASAL

Bir varmış bir yokmuş misali… Sabahtan akşama kadar birbirinden güzel aktivitelerle geçen yoğun günler. Günün ardından dalga sesleri ve yıldızlar eşliğinde yapılan sohbetler.  Sohbetlerle birlikte ortamı bırakamayıp yatağına gidilemeyen geceler. Ve ne kadar geç yatılırsa yatılsın ertesi gün yine aynı enerji ile birbirine gülümseyen günaydınlar ile gelip geçen bir masal… 

 Anlatmaya kalktığımda beş güne sığamayan anılar ve hiçbir zaman unutmayacağım/unutamayacağım birbirinden değerli insanlar.

 Kampa gelirken Doğudan Batıya çok farklı insanlarla tanışacağımı, farklılıklarımızı öğreneceğimi biliyordum, ama onlarla gerçekten samimi olacağımı, hayatımda bu kadar derin izler bırakabileceklerini düşünemezdim.

 Onları tanımaya çalışırken kendimi tanıdığım, yıllarca ütopik diye hayal ettiğim dünyanın bu insanlarla birlikte gerçekleştiğini gördüğüm, beş gün boyunca konuştuğum herkesten gelecekteki ” bana” bir parça kattığım, duygusu tarif edilemez bir deneyim oldu bu kamp benim için. 

 Ve son olarak: Hem 22 bilindik kapı hem de tesadüfen nerde karşılaşacağımızı bilmediğimiz 22 gizli arkadaşım, görüşmek ümidiyle, sizleri seviyorum. 

2018 Doğu Batı Kampı Fotoğraf Galerisi