2011 Doğu Batı Kampı

15-21 ve 21-27 Ağustos olmak üzere iki grup halinde Van’dan Gönüllü İnci Grubu, Türkiye’nin dört bir yanından gönüllüler ve 7 farklı ülkeden yabancı gönüllülerimizin katılımı ile toplamda 33 gönüllüye ulaşarak Doğu-Batı Kampı 2011 I Afacan Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirdik.

Hülya Denizalp’in koordinatörlüğünde gerçekleşen kampın liderliğini Ezgi Karaağaç, yardımcı liderliğini Sercan Varol yaptı. Kampın farklı ülkelerden gelen 8 katılımcısından 2 tanesi Gürcistan, diğerleriyse İtalya, Kanada, İspanya, Azerbeycan, Amerika ve Tataristan’dandı.

Katılımcılarımızın 2011 kampı hakkındaki görüşleri:

Alp Güney BAKIR / BALIKESİR
Kamptan önce bu kadar eğlenceli geçeceğini düşünmemiştim. Her insanın yaşaması gereken müthiş bir tecrübe.Bu tür kamplar insanın sosyalliğini ve olaylara bakış açısını değiştirecek birçok etkinlik var. Değişik kültürlerle tanıştık ve çok güzel tecrübeler edindik.

Gamze ELMAZ / TEKİRDAĞ
Bu benim ilk kampım.Çok güzel deneyim oldu. Farklı insanlar ve öğrenilecek birçok farklı şey…
Sevmediğim spor dalını bu kamp sayesinde sevmeye başladım. Bence bir hafta içinde kendime bir yılda katabileceğimden fazla özellik kattım. Bu kamptan sonra yapmak istediklerim daha da arttı. Bu kamp kendimi tanımama ve yapabileceklerimi tekrar gözden geçirmeme sebep oldu.
Bu kampı organize eden herkese teşekkür ediyorum.

Eka MEGRELISHVILI / GÜRCİSTAN
I was lucky to have a chance to attend both camps. It truly exceeded my expectations.I spent amazing time here, it was so interesting to explore new cultures, make new friends and to become a part at the camp which inspired and motivated many young participants. I am gratefull to everyone who has contributed in this project.I can say that you all, supporters brought a positive changes to every individual.
Thank you again.

**2 kampa da katılma şansını elde ettiğim için çok şanslı hissediyorum. Benim beklentilerimin çok ötesindeydi. Kampta mükkemmel vakit geçirdim, farklı kültürleri tanımak, yeni dostlar edinmek ve bir çok gence ilham veren bir kampın parçası olmak benim için çok heyecan verici bir deneyimdi. Bu projeye katkıda bulunan herkese, çok teşekkür ediyorum ve siz bu kampta her bir bireyde pozitif değişimler yarattınız.

Tekrar teşekkür ederim.

Ariadna Grau PEITIVI /İSPANYA

I joined Doğu Batı Kampı in 2011, and I can say that I am a different person since then. I participated as a “foreign” volunteer and what was meant to be an “English Summer Camp” ended being an in-depth exchange of cultures, friendship and happyness. Not only I learned a lot from Turkish culture (language, food, traditions, religion…) but also from other participants’ cultures (Georgia, Azerbaijan, Canada, US, Italy, Poland…). I did not feel as a “foreigner” even for 1 second. I felt part of something much bigger than any country or nation… I felt part of one single World where we all belong. I felt home.

It was an unforgettable experience that makes me smile everytime I think about it.

Doğu Batı Kampı’na 2011 yılında katıldım. O gün bugündür aynı insan olmadığımı söyleyebilirim.  ‘Yabancı’ bir gönüllü olarak katıldığım ve sadece bir ‘İngilizce Yaz Kampı’ olarak gördüğüm Doğu Batı Kampı; derin bir kültürlerarası değişim, arkadaşlık ve mutluluk olarak sonuçlandı. Türkiye kültürüyle igili (dil, yemekler, örf ve adetler, din…) birçok şey öğrenmekle kalmayıp, aynı zamanda diğer yabancı katılımcıların kültürleriyle (Gürcistan, Azerbaycan, Kanada, ABD, İtalya ve Polonya) ilgili de çok şey öğrendim. Kendimi bu kampta 1 saniye bile ‘yabancı’ gibi hissetmedim. Herhangi bir ülke veya ulustan çok daha büyük bir şeye ait hissettim… Hepimizin ait olduğu tek bir dünyanın bir parçası olduğumu hissettim. Evimdeymişim gibi hissettim.

Doğu Batı Kampı, aklıma her geldiğinde gülümsememi sağlayan unutulmaz bir deneyimdi.

2011 Doğu Batı Kampı Fotoğraf Galerisi