2012 Doğu Batı Kampı

2012 yılında, 27 Temmuz 14 Ağustos tarihleri arasında 2 dönem halinde tüm dünyadan 55 kişinin katılımı ile gerçekleşmiştir.
Kampımızda Ağrı’dan Adana’ya ve İstanbul’a Türkiye’nin 25 şehrinden 48 Türk katılımcı ile İspanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Sırbistan, Gürcistan’dan 7 yabancı katılımcı yer alma ve bu eşsiz deneyimi tatma fırsatı bulmuştur.

Katılımcılarımızın 2012 kampı hakkındaki görüşleri:

Murat ÖZCÜ / İSTANBUL
…Bu kampı daha önceki kamp tecrübelerimden ayıran en belirgin özellik; kampın hedef kitlesinin kendi yöresinde sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak çalışan gönüllülerin ‘’Inclusion in Action (Etkinliklerle sosyal dahil etme)’ teması altında aynı ortamı paylaşması ve etkinlikler ile tecrübelerini birbirleriyle paylaşma fırsatı bulması idi….

Abdullah ŞİRİN / SİİRT
…Yeter ki hiç tanımadığın hatta ’merhaba’nın ikinizin lisanında farklı olduğu yeni biriyle tanıştığında ona içten gülümse ve sadece içindekileri ver gerisini o bakış ve asla ölmeyecek olan iletişim içgüdüsü halledecektir…

Biljana BEDRICIC / SIRBİSTAN
…The thing that touched me the most is the fact that we created a safe environment where equality was spread, and acceptance widely shared. All participants had contributed in their own way to the feeling of oneness, and so many times without using verbal language…In the end I am filled with the feeling of gratitude to each and every person I met, for all the lessons learned and the great time we had. It was an environment that got me going all the way, and which kept me motivated and willing to contribute with all my heart. It was not just another intercultural camp, it was more profound experience of positive exchange.

2012 Doğu Batı Kampı Fotoğraf Galerisi